RETRO S.A. ul. Nowopogońska 98, 41-250 Czeladź
786-238-248
biuro@retrocegla.pl

Płytki z cegły dla Twojego wnętrza!

RETRO CEGŁA to kompleksowa oferta dla odbiorcy indywidualnego oraz dla firm, obiektów użyteczności publicznej. U nas kupisz, bez zbędnej straty czasu, wszystko czego potrzebujesz, aby płytki ceglane wyglądały rewelacyjnie. Grunt, klej, fuga oraz impregnat tworzą zestaw, który spowoduje, że Twoja ceglana ściana będzie cieszyć oko przez długi czas.

Płytki cegiełki w aranżacji wnętrz

Klasyczna cegła to materiał budowlany, który z powodzeniem wykorzystywany jest już od stuleci. Chociaż kojarzony jest głównie z zabytkowymi wnętrzami, dawnymi kamienicami, monumentalnymi gotyckimi kościołami czy zamkami, z powodzeniem może stać się mocnym akcentem każdego współczesnego wnętrza. Ściana ze starodawnych cegieł to rozwiązanie dla tych, którzy w aranżacjach pomieszczeń cenią tradycję, a przy tym także oryginalność.
Dostępne płytki ścienne to kawałek historii w Twoim wnętrzu. Wycinane są one z prawdziwych, ręcznie wypalanych cegieł, które liczą sobie niekiedy ponad 100 lat i są selektywnie wybierane przez profesjonalistów w czasie rozbiórek zabudowań. Dzięki temu płytki są jedyne w swoim rodzaju. Widoczne rysy, celowe zabrudzenia, a także drobne wyszczerbienia sprawiają, że cegiełki na ścianę idealnie sprawdzą się we wnętrzach, którym chcemy nadać zabytkowy charakter, niezależnie czy będzie to salon w prywatnym mieszkaniu, czy nastrojowa kawiarnia w centrum miasta. Surowa ceglana ściana doskonale komponuje się z klasycznymi meblami z dębowego drewna. To również wyjątkowy materiał, który można wykorzystać do wykończenia ściany, np. wokół kominka. Cegła pasuje do klasyki, ale równie dobrze spisuje się w połączeniu z nowoczesnością. Minimalistyczne wnętrza, eleganckie lofty, styl skandynawski – cegiełki na ścianę to rozwiązanie dla każdej współczesnej stylizacji.
Po odpowiedniej i fachowej impregnacji z powodzeniem można zastosować płytki ceglane w pomieszczeniach, w których będą narażone na wilgoć, czyli w łazience i kuchni. Połączenie ceglanej ściany z jednolitymi płytkami w łazience to bardzo modne rozwiązanie aranżacyjne, przywołujące na myśl surowy klimat Skandynawii. Nadzwyczajnie prezentuje się również cegła na ścianie w kuchni. Z jej pomocą można stworzyć pomieszczenie, które kojarzyć się będzie z wielkim i starym wiejskim domem. Stara cegła, z wyszczerbionymi brzegami i widocznymi gołym okiem zabrudzeniami, to nieodłączny element stylistyki rustykalnej, do której coraz częściej powracają profesjonalni projektanci wnętrz.
Niepowtarzalne płytki ceglane można wykorzystać po uprzednim zaimpregnowaniu również na zewnątrz. Mogą stać się ozdobą każdego tarasu czy balkonu. Niesamowitą atmosferę można uzyskać pokrywając ceglanymi płytkami tylko fragment ściany. Zabieg taki odda wrażenie wiekowej, niedokończonej i tajemniczej konstrukcji.
Ceglane płytki są bardzo trwałe, a dodatkowo łatwe w utrzymaniu. Warto zdecydować się na impregnację tuż po montażu. Dzięki temu piękne ceglane ściany staną się wyjątkową ozdobą wnętrza na długie lata!

RETRO S.A.

786-238-248 (obsługa klienta)
577-181-311 (obsługa klienta / aranżacje wnętrz)
787-656-756 (klienci hurtowi / zarządzanie)
biuro@retrocegla.pl
Godziny otwarcia:
Pon. – Pt: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 14:00

ul. Nowopogońska 98
41-250 Czeladź

NIP 6252473764
REGON 386306984
Kapitał zakładowy: 100 000 zł (opłacony w całości)
KRS: 0000845831

konto bankowe ING Bank Śląski:
96105013601000009031071120
FORMULARZ KONTAKTOWY