RETRO S.A. ul. Nowopogońska 98, 41-250 Czeladź
786-238-248
biuro@retrocegla.pl

Płytki z cegły dla Twojego wnętrza!

RETRO CEGŁA to kompleksowa oferta dla odbiorcy indywidualnego oraz dla firm, obiektów użyteczności publicznej. U nas kupisz, bez zbędnej straty czasu, wszystko czego potrzebujesz, aby płytki ceglane wyglądały rewelacyjnie. Grunt, klej, fuga oraz impregnat tworzą zestaw, który spowoduje, że Twoja ceglana ściana będzie cieszyć oko przez długi czas.

Modne cegły w Twoim domu

Cegła to jeden z najstarszych materiałów budowlanych. To Właśnie z cegieł tworzono najbardziej monumentalne budowle, gotyckie katedry czy krzyżackie warownie. Cegły doceniamy bo są trwałe i doskonale chronią nas przed zimnem czy letnim skwarem…

Modne cegły

Cegły na ścianie stały się modne dopiero kilka lat temu. A to wszystko dzięki modzie na adaptowanie postindustrialnych budynków na ekskluzywne apartamenty. Mieszkania w dawnych halach fabrycznych stały się prawdziwymi hitami. Wielu architektów decydowało się na wyeksponowanie różnych elementów konstrukcyjnych, na przykład belek stropowych. I to własnie one idealnie prezentowały się na tle surowych, ceglanych ścian.

Oryginalnymi ceglanymi ścianami we wnętrzach mogą się cieszyć również mieszkańcy starych kamienic. Odsłonięcie ceglanej ściany wcale nie jest takie trudne. Wystarczy tylko zdjąć warstwy tynku i farb. Oczywiście takie stare cegły musimy odpowiednio zaimpregnować, w innym przypadku w naszym domu będzie królował ceglany pył.

Nowoczesna alternatywa

Alternatywą dla tradycyjnej ceglanej ściany są specjalne materiały wykończeniowe. Można je stosować wewnątrz domu, jak i na dworze. Takie cegły na ścianę są łatwe w montażu i przede wszystkim stosunkowo tanie… Ceglane płytki mają szeroką gamę kolorystyczną. Dlatego pasują praktyczni do każdego pomieszczenia. Można je pokryć specjalną patyną, dzięki temu będą wyglądały na prawdę widowiskowo. Ich dodatkową zaletą są ich właściwości izolacyjne. Decydując się na płytki ceglane na ścianach, otrzymujemy nie tylko ciekawe wnętrze, ale także jesteśmy chronieni przed chłodem. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego materiału musimy się zastanowić jaki efekt chcemy uzyskać. Pamiętajmy, że klasyczne, czerwone cegły najlepiej prezentują się w dużych i wysokich pomieszczeniach. Jeżeli nie dysponujemy aż tak dużym pomieszczeniem wybierzmy nieco jaśniejsze płytki bądź wykończmy tylko fragment pomieszczenia. Dzięki temu unikniemy efektu przeładowania.

Strefa wilgoci

Ceglane ściany są piękne, ale nie są zbyt odporne na wilgoć. Dlatego niezbyt dobrze sprawdzą się w łazience czy kuchni. Dlatego jeżeli tak bardzo podobają nam się ceglane ściany wybierzmy płytki z ceglanym wzorem. Są odporne na wilgoć i przede wszystkim bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Kilka słów podsumowania

Cegły to jeden z ciekawszych trendów, jakie możemy obserwować w ostatnich latach. Z drugiej strony moda na cegły szybko nie przeminie. Cegły są świetną bazą, pasują praktycznie do każdego wystroju.

RETRO S.A.

786-238-248 (obsługa klienta)
577-181-311 (obsługa klienta / aranżacje wnętrz)
787-656-756 (klienci hurtowi / zarządzanie)
biuro@retrocegla.pl
Godziny otwarcia:
Pon. – Pt: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 14:00

ul. Nowopogońska 98
41-250 Czeladź

NIP 6252473764
REGON 386306984
Kapitał zakładowy: 100 000 zł (opłacony w całości)
KRS: 0000845831

konto bankowe ING Bank Śląski:
96105013601000009031071120
FORMULARZ KONTAKTOWY