RETRO S.A. ul. Nowopogońska 98, 41-250 Czeladź
786-238-248
biuro@retrocegla.pl

Płytki z cegły dla Twojego wnętrza!

RETRO CEGŁA to kompleksowa oferta dla odbiorcy indywidualnego oraz dla firm, obiektów użyteczności publicznej. U nas kupisz, bez zbędnej straty czasu, wszystko czego potrzebujesz, aby płytki ceglane wyglądały rewelacyjnie. Grunt, klej, fuga oraz impregnat tworzą zestaw, który spowoduje, że Twoja ceglana ściana będzie cieszyć oko przez długi czas.

Cegła na ścianie- autentyczna ozdoba

Industrialne czy rustykalnie – Twoje wymarzone wnętrze z cegłą

Planujesz remont? Marzy ci się niepowtarzalne i oryginalne wnętrze w industrialnym, loftowym stylu? A może stawiasz na styl rustykalny? Zastanawiasz się czego potrzebujesz, aby Twoje wnętrze nabrało wymarzonej formy.

Retro cegła – atrybut awangardowego wnętrza

Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie we wnętrzach cegły dekoracyjnej. Daje ona niezliczone możliwości aranżacyjne – od drobnych elementów ceglanych (obudowa małych elementów konstrukcyjnych) po ceglane ściany. Cegła na ścianie otoczona bielą i drewnem doda Twojemu wnętrzu awangardowego wyrazu tworząc oryginalny i niepowtarzalny klimat.

Płytki na ścianę – tylko z autentycznych cegieł

Osiągnięcie ekskluzywnego wykończenia ściany przy użyciu deklaracyjnych cegieł możliwe jest tylko w przypadku zastosowania materiałów najwyższej jakości. Płytki wycinane z wypalanych ręcznie na początku ubiegłego stulecia cegieł gwarantują autentyczność i niepowtarzalność wyglądu. Wybierane są tylko najlepsze egzemplarze z materiału pochodzącego z ręcznej rozbiórki obiektów wykonywanej przez współpracujące i sprawdzone firmy rozbiórkowe.

Jakie płytki wybrać?

Płytki z cegły stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych. Możliwe jest wykorzystanie ich na elewacjach zewnętrznych – pod warunkiem dwukrotnego zaimpregnowania. We wnętrzach płytki można stosować nie tylko w pokojach czy holach, ale również w pomieszczeniach tzw. wilgotnych – łazience i kuchni. Jeżeli narażone są na wilgoć lub kontakt z oparami i tłuszczem – konieczne jest ich zaimpregnowanie.

Płytki z cegły w wersji z pozostałością tynków i zapraw (efekt starego muru) występują w dwóch rodzajach:

  • lico klasyczne – płytka z lica cegły, posiada nierówną fakturę i wyszczerbione brzegi, nie oczyszczona z pozostałości tynków i zapraw
  • lico gotyckie – płytka większa od lica klasycznego, kształt bardziej regularny, nie oczyszczona z pozostałości tynków i zapraw, dodatkowo może posiadać oryginalne odbicia i pieczątki.

Celowo nieczyszczone z zapraw murarskich płytki pozwalają na osiągnięcie klimatu prawdziwej starej ściany.

Płytki z cegły dedykowane do nowoczesnych wnętrz:

  • New York Loft 3D – płytka o równych brzegach, nie posiada tynków i zapraw, możliwość użycia w aranżacji w stanie surowym lub pomalowanym na dowolny kolor.

Każdy z rodzajów płytek pozwoli na uzyskanie niepowtarzalnego efektu – od starego muru do postfabrycznego klimatu. Cegła na ścianie to idealne rozwiązanie, które nada Twojemu wnętrzu niepowtarzalnego wyrazu i charakteru.

RETRO S.A.

786-238-248 (obsługa klienta)
577-181-311 (obsługa klienta / aranżacje wnętrz)
787-656-756 (klienci hurtowi / zarządzanie)
biuro@retrocegla.pl
Godziny otwarcia:
Pon. – Pt: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 14:00

ul. Nowopogońska 98
41-250 Czeladź

NIP: 6252453201
KRS: 0000542271
REGON: 360724644
kapitał zakładowy: 100 000 PLN
konto bankowe ING Bank Śląski:
96105013601000009031071120
FORMULARZ KONTAKTOWY