RETRO S.A. ul. Nowopogońska 98, 41-250 Czeladź
786-238-248
biuro@retrocegla.pl

Płytki z cegły dla Twojego wnętrza!

RETRO CEGŁA to kompleksowa oferta dla odbiorcy indywidualnego oraz dla firm, obiektów użyteczności publicznej. U nas kupisz, bez zbędnej straty czasu, wszystko czego potrzebujesz, aby płytki ceglane wyglądały rewelacyjnie. Grunt, klej, fuga oraz impregnat tworzą zestaw, który spowoduje, że Twoja ceglana ściana będzie cieszyć oko przez długi czas.

Każda z naszych cegieł opowiada własną historię

Niewiele jest materiałów budowlanych, które towarzyszą ludzkości dłużej niż cegła. Od setek lat wznosimy z niej budowle o różnych funkcjach – domy, kościoły, ratusze, kamienice. Ostatnimi czasy przeżywa ona jednak swój renesans i ponownie zaczyna być ona używana nie tylko jako element konstrukcyjny, ale również – wzorem pięknych, gotyckich kościołów – jako dekoracyjny. Odsłanianie historycznych ścian i używanie budulca pochodzącego z tradycyjnych obiektów już kilka lat temu stało się niezwykle modne i cały czas zdobywa na popularności.

Organiczny, oddychający dom

Dlaczego tak wielu z nas woli posiadać ścianę z naturalnej, zabytkowej ceramiki? Dzieje się tak z różnych powodów. Po pierwsze, jest to organiczny element budowlany, który zapewnia nam kontakt z naturą – można powiedzieć, że taki dom żyje i oddycha. Po drugie, nieskazitelne, lśniące wnętrza wyszły już z mody – teraz szczyty popularności, zarówno w architekturze mieszkań i domów, jak i w restauracjach, hotelach czy kawiarniach – zdobywają wnętrza wykonane w stylu industrialnym, rustykalnym i retro, które łączą szkło, stal i błysk z tym, co tradycyjne, wiekowe i z klimatem.

Cegła z rozbiórki ponad 100-letnich budynków

Takie właśnie są nasze cegły na ścianę. Pochodzą one z rozbiórki budynków zbudowanych przed 1930 rokiem, dlatego zapewniają Państwu osobisty, namacalny kontakt z tradycją – można powiedzieć, iż opowiadają one własną historię. Wyselekcjonowane zostają podczas ręcznie dokonywanych rozbiórek, a potem przerabiane na płytki ścienne, które świetnie sprawdzą się zarówno w aranżacjach wewnętrznych i zewnętrznych. Można je dowolnie impregnować, aby zyskały odporność na wilgoć i wykorzystywać również w kuchni lub łazience. Naszych cegieł nie czyścimy z pozostałości zapraw murarskich, aby pozostawić je jak najbardziej autentycznymi – dzięki temu nawet nie mieszkając w zabytkowej kamienicy mogą posiadać Państwo u siebie prawdziwą, ceglaną ścianę.

Swoboda i perfekcja

Nasze płytki dostępne są w trzech rodzajach, które wybrać mogą Państwo w zależności od preferencji. Cegła dekoracyjna KLASYCZNA idealna będzie dla tych, którzy najwyżej cenią sobie autentyzm i swobodę, ponieważ posiada ona pozostałości zapraw, charakteryzuje się nierówną fakturą i wystrzępionymi brzegami. Cegłę LOFT docenią ci z Państwa, którzy preferują raczej perfekcjonizm, ponieważ nie pozostały na niej tynki i ubytki. Cegła GOTYCKA jest nieco większa i niekiedy znaleźć można na niej oryginalne pieczątki i odbicia, co szczególnie spodoba się miłośnikom historii.

RETRO S.A.

786-238-248 (obsługa klienta)
577-181-311 (obsługa klienta / aranżacje wnętrz)
787-656-756 (klienci hurtowi / zarządzanie)
biuro@retrocegla.pl
Godziny otwarcia:
Pon. – Pt: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 14:00

ul. Nowopogońska 98
41-250 Czeladź

NIP 6252473764
REGON 386306984
Kapitał zakładowy: 100 000 zł (opłacony w całości)
KRS: 0000845831

konto bankowe ING Bank Śląski:
96105013601000009031071120
FORMULARZ KONTAKTOWY